Як захистити печінку після коронавірусу?

Що пов’язує антибіотики, COVID-19 і печінку? Чому руйнуються гепатоцити, якщо ви перехворіли на коронавірус? Як зменшити довгострокові наслідки COVID-19 для печінки? Клініка еферентної терапії доктора Чорномиза рекомендує звернути увагу на процедури, які допоможуть посилити лікування та пришвидшити відновлення організму після коронавірусу.

Пандемія COVID-19 уже вразила понад 1,2 мільйона українців за офіційною статистикою. Навіть від легкої форми хвороби залишаються довгострокові наслідки: страждають легені, серцево-судинна, нервова, травна система, зокрема печінка. Науковці Єльського центру дослідження печінки виявили, що серед пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, від 42% до 83% людей (у залежності від специфіки тесту) мали аномальні результати тестів печінки.

Спеціалісти Клініки еферентної терапії доктора Чорномиза також помітили, що пацієнти, які перехворіли на COVID-19 у будь-якій формі, скаржились на стан печінки. Дослідження за допомогою апарату FibroScan показали значні зміни структури органу. Чим складнішим був перебіг хвороби, тим більшими були ці зміни. На стан печінки вплинули 2 фактори:

  1. Інтоксикація
  2. Антибіотики

Під час хвороби та періоду відновлення печінка виконує свою основну функцію — фільтрує різні токсини, які у випадку COVID-19 є продуктами життєдіяльності вірусу. Коли їх стає надто багато, орган не витримує навантаження, і починається руйнування гепатоцитів. Ці процеси відбуваються навіть під час легкої форми коронавірусу.

Якщо людина має COVID-19 середнього чи тяжкого ступеню, лікар часто призначає антибіотики. Їхня дія спрямована проти бактерій, а не вірусів, однак таке лікарське рішення не завжди пов’язане з некомпетентністю спеціаліста. Річ у тому, що коронавірус робить організм вразливим до інших захворювань, зокрема бактеріальних інфекцій, які ще більше погіршують стан пацієнта. Однак негативною стороною такого підходу є додаткове навантаження на печінку: саме цей орган відповідає за метаболізм антибіотику, тобто перетворення на безпечну речовину, яка після цього виводиться з організму.

В обох випадках руйнуються гепатоцити — основні клітини печінки. Вони виконують різні функції, зокрема очищення організму. Відновлення органу можливе, однак під час інтоксикації закриття “прогалин” у тканині відбувається шляхом заміни втрачених гепатоцитів на сполучнотканинні елементи.

Тож, як можна захистити власну печінку від втрати гепатоцитів? Клініка еферентної терапії доктора Чорномиза більше 20 років спеціалізується на відновленні клітин печінки. Спеціалісти клініки стверджують, що саме своєчасне звернення до лікаря і призначення лікування допомагають запобігти таким захворюванням як гепатит і цироз.

У КЕТ (клініці еферентної терапії) лікарі проводять дослідження печінки та визначають ступінь фіброзу за допомогою неінвазивного апарату FibroScan. Даний метод є альтернативою печінковій біопсії. Спеціалісти також вивчають зразки крові, щоб зрозуміти, як змінилось функціонування внутрішніх органів, і призначити лікування. Важливим сигналом порушення структури печінки є високі показники АЛТ (аланінамінотрансферази) і АСТ (аспартатамінотрансферази).

Ці ферменти синтезуються всередині клітин, тому у здоровому тілі лише незначна частина АЛТ і АСТ потрапляє у кров. Якщо ж клітини руйнуються — рівень ферментів у крові швидко збільшується.

Клініка еферентної терапії доктора Чорномиза пропонує 10-денний курс процедур, який дозволяє печінці відновитися швидше після коронавірусної хвороби. Така терапія складається з 3 процедур: плазмаферезу, гемосорбції та озонотерапії.

Плазмаферез допомагає відокремити плазму, що містить токсини, від інших клітин крові пацієнта за допомогою спеціальної мембрани. Після 3-ох процедур видаляється близько 30% від загальної кількості плазми, що змушує кістковий мозок виробляти нову плазму. У Клініці еферентної терапії доктора Чорномиза відповідально ставляться до здоров’я пацієнтів: кожну процедуру спеціалісти встановлюють одноразову мембрану для крові, фільтри, крапельницю. Це запобігає контакту крові пацієнта з елементами апарату.

Гемосорбція – ще один метод детоксикації за допомогою спеціального резервуару із сорбентом, активованим вугіллям чи іонообмінними смолами. Сорбент здатний поглинати компоненти з розчинів та газів, що очищає кров без відокремлення плазми.

Озонотерапія насичує кров киснем за допомогою озону. Процедура поліпшує пластичність еритроцитів, які починають проникати у дрібніші капіляри. Таким чином покращується мікроциркуляція, прохідність судин, а також живлення клітин організму.

Комплекс процедур разом із введенням лікарських препаратів через крапельну систему має імуномодулюючий ефект, допомагає відновити клітини печінки, а також запобігти утворенню медикаментозного гепатиту і цирозу.

Спеціалісти Клініки еферентної терапії доктора Чорномиза рекомендують усім пацієнтам, які перехворіли на COVID-19, одразу пройти діагностику на апараті FibroScan. Обстеження дозволяє побачити проблему на ранніх етапах і швидше відновити клітини печінки.

Клініка еферентної терапії доктора Чорномиза — спеціалізована медична установа, яка займається проблемами лікування захворювань печінки, гастроентерологічних захворювань, інтоксикацій та ін. Клініка має понад 17 000 пацієнтів, 80% випадків повної елімінації вірусу серед пацієнтів з вірусним гепатитом.