Гістероскопія

Гістероскопія в клініці еферентної терапії доктора Чорномиза
Ціна гістероскопіі 8000,00 гривень
+38-(067)-469-0614

Гістероскопія — діагностична або лікувальна процедура, під час якої лікар отримує доступ до шийки матки і внутрішньоматкові простору за допомогою спеціального пристрою — гистероскопа.  З його допомогою лікар отримує детальну картину стану органів, а також має можливість провести ряд маніпуляцій: від біопсії (забору зразка тканини для аналізу) до видалення.

Показання для гістероскопії

Загальними показаннями до гістероскопії можуть бути:

  • безпліддя;
  • випадки переривання вагітності в анамнезі;
  • спайкові процеси;
  • порушення менструального циклу (нерегулярність, хворобливість щедрість чи убогість виділень);
  • підозра на міоматозного вузли, ендометріоз, поліпи матки;
  • анатомічні патології розвитку статевих органів.

Гістероскопія: ДІАГНОСТИЧНА І ХІРУРГІЧНА

Гістероскопія може бути діагностичною або ж хірургічної.  Проведення гистероскопии з діагностичною метою можливо на прийомі у гінеколога.  Завдання процедури в даному випадку — визначення причин патологічних станів.  Хірургічна гістероскопія зазвичай проводиться під загальною анестезією з метою хірургічного лікування захворювання.

Діагностична гістероскопія зазвичай призначається з метою виключення гіперплазії або поліпів ендометрія, для загальної оцінки його стану, а також для діагностики хвороб шийки матки і міом.  Це дослідження дозволяє отримати більш точні, в порівнянні з УЗД, дані щодо дрібних міоматозних вузлів і тонких спайок.

Хірургічна гистероскопия застосовується для видалення спайок, поліпів, сторонніх тіл, міоматозних

Процедура зазвичай призначається гінекологом при наявності перерахованих вище показань.  Попередньо може знадобитися проведення лабораторної діагностики, комплекс якої залежить від мети гистероскопии.  У набір аналізів можуть входити мазок на флору, загальний аналіз крові, коагулограма та ін.

Саме обстеження займає приблизно півгодини і проводиться під загальною анестезією.  Доступ до досліджуваної зоні лікар отримує через піхву, в яке вводиться трубка гистероскопа.  В ході дослідження вивчається стан цервікального каналу матки і гирла фаллопієвих труб.  Для отримання більш якісної картинки в порожнину матки через гістероскоп може подаватися рідину.

При необхідності, під час обстеження проводиться забір матеріалів для лабораторного дослідження.  Під час хірургічної гістероскопії проводиться усунення діагностованих раніше патологій.

ПЕРЕВАГИ гістероскопії

Гістероскопія, як діагностичний метод має низку переваг:

  • висока інформативність — лікар аналізує картинку високої якості в реальному часі;
  • маніпуляції під час гістероскопії мінімально травматичні;
  • можливість перейти від діагностичного заходу до лікувальної маніпуляції;
  • можливість не тільки отримати зображення, але і відібрати частинку тканин (біопсія) для подальшого лабораторного вивчення.

Отзывы пациентов