ПУВА-терапія

ПУВА найбільш часто використовується для лікування псоріазу, атопічного дерматиту, вітіліго і грибоподібного мікозу.

ПУВА-терапія-це лікувальний вплив на шкіру довгохвильового ультрафіолетового випромінювання A в комбінації з псораленов – фотосенсибілізатором (засобом, що підвищує чутливість шкіри до світла) рослинного походження.

 Ультрафіолетове опромінення сприяє швидкому вирішенню висипань і поліпшенню загального стану пацієнта.

Процедури проводяться амбулаторно без відриву від навчання або роботи.

Препарати застосовуються місцево або приймаються всередину разом з нежирної їжею або молоком, після 2-3 годин місця підлягають лікуванню ділянки піддаються опроміненню ультрафіолетом протягом декількох хвилин.  Час опромінення збільшується з кожним сеансом.  Після процедури пацієнт протягом 24 годин повинен носити захисні окуляри для запобігання розвитку катаракти.  Зазвичай курс ПУВА-терапії складається з 10-30 сеансів, частота яких залежить від тяжкості перебігу хвороби.

Надалі ПУВА-терапію можна припинити або ж продовжувати щоб підтримувати режим.

ПУВА рекомендується пацієнтам, у яких уражено понад 20-30% шкіри і відсутній ефект від БУФ-фототерапії або місцевого застосування кортикостероїдів).  На більшість пацієнтів ПУВА-терапія впливає ефективніше, ніж БУФ-терапія.  Стійкий бляшкової псоріаз, псоріаз долонь і підошов, схожий на краплю псоріаз добре піддається ПУВА-фотохіміотерапії.

Протипоказання до ПУВА-терапії

Протипоказання для ПУВА-терапії включають наявність реакцій гіперчутливості до псораленів, захворювання, що характеризуються підвищеною чутливістю до світла (в тому числі червоний вовчак, Порфирія, пігментну ксеродерму і альбінізм), а також злоякісну меланому, вагітність і афакією (так як відсутність кришталика може призвести до  ураження сітківки).

ПУВА-терапія повинна застосовуватися з обережністю у пацієнтів зі світлою шкірою, з впливом іонізуючої радіації в анамнезі, що були злоякісними пухлинами, катарактами, пригніченим імунітетом, уремією або нирковою недостатністю.

Важкі захворювання міокарда та інші хвороби, що не дозволяють хворим тривалий час стояти в лікувальних кабінках, часто перешкоджають проходженню лікування.

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00