Дивертикулез, дивертикуліт

Главная страница » Гастроэнтерология » Дивертикулез, дивертикуліт

Дивертикулярная хвороба (дивертикулез) товстої кишки – це захворювання, при якому стінка ободової кишки випинається, в результаті чого утворюються мішкоподібні порожнини – дивертикули.

Дивертикули можуть зустрічатися і в стравоході, і в шлунку. Зазвичай дивертикули спочатку з’являються в сигмовидної кишці, а потім і в інших відділах товстої кишки.

Причини виникнення дивертикулеза

Дивертикули – це патологічні стани, які виникають у наслідок дистрофічних змін в м’язовій стінці ободової кишки, неузгодженості її моторики, в результаті вродженою чи набутою слабкості сполучної тканини, через судинні зміни в стінці кишки. Дистрофія м’язового апарату кишки може виникати в осіб похилого віку як прояв загальних дегенеративних процесів, розвитку атеросклерозу з ішемічними порушеннями.

Дивертикули – це кінцевий прояв хвороби кишкової стінки, атрофії і розширення м’язового шару в «слабких» місцях.

Симптоми дивертикулеза

Дивертикулез кишечника відносять до хвороб цивілізації. Перехід на рафіновану і швидку їжу провокує захворювання.

Дивертикулез протікає без будь-яких проявів і виявляється випадково при обстеженні кишечника з різних інших приводів. Основна ознака клінічно вираженого неускладненого дивертикулеза – больовий синдром різного характеру та інтенсивності, а також порушення стільця.

Діагностика дивертикулярной хвороби досить утруднена, тому що дивертикулез є цілим комплексом клінічних ознак і симптомів – від незначної інтенсивності болю в животі до ускладнень дивертикулеза.

  • збір анамнезу – ретельне опитування хворого дозволяє отримати важливу інформацію для визначення точного діагнозу;
  • пальпація живота виявляє хворобливі зони;
  • колоноскопія.

Лікування дивертикулеза

Після проведеної діагоностікі лікар приймає рішення по схемі лікування дивертикулярной хвороби.

Профілактикою можна вважати регуляцію стільця за допомогою дієти. При схильності до запору призначають проносні препарати.

При запальних ускладненнях (дивертикуліт, паракішечний інфільтрат) тактика лікування змінюється, тому що в цьому випадку потрібна госпіталізація хворого.

При вираженій інтоксикації призначається комплексна терапія – проносні для пом’якшення калових мас, бесшлаковая дієта з обмеженням клітковини, антибіотики широкого спектру дії, спазмолітики, фізіотерапія.

У разі, якщо консервативне лікування не приносить успіху необхідне оперативне втручання.

Прогноз сприятливий при своєчасній профілактиці розвитку ускладнень, а також при активній лікувальній тактиці в разі клінічно вираженого дивертикулеза.

Лікування дивертикулеза у дітей:

Різниця лікування полягає в дозуванні медикаментів і процедур, які залежать від віку дитини.

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38 (044) 344-25-49

+38 (097) 483-40-95

Клиника работает с 08:00 до 18:00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 09:30 до 16:00

Отзывы пациентов

Оставить отзыв