Гіперплазія

Гіперплазію ендометрія (поліпи) шийки або тіла матки називається патологічне явище розростання тканин ендометрію або внутрішньої оболонки матки, фоном якого може виступати загальне запальне захворювання статевих органів. Порівняно недавно вважалося, що поліпи можуть виникати тільки у жінки, що родила. проте в даний час вік цього захворювання значно * помолодшав * і часто таке явище. як гіперплазія ендометрію може зустрічатися і у дівчат-підлітків а також жінок в постклімактеричному періоді. На думку вчених-медиків, основними причинами такого процесу є значне погіршення екології довкілля, відсутність у пацієнток здорового способу життя, спадкові чинники, які в кінцевому підсумку призводять до гормональних порушень і ерозії після перенесених запальних захворювань. В основному поліпи локалізуються у верхній і середній частині шийки матки.

Найбільш частий симптом наявності гіперплазії – сильна кровотеча з піхви через кілька днів після припинення місячних. При цьому жінка може відчувати певний дискомфорт і хворобливі відчуття під час статевого акту аж до наявності кров’яних виділень.

Наші фахівці мають успішний досвід в діагностиці та лікуванні подібних станів. Тільки ретельний огляд кваліфікованого лікаря-гінеколога і ряд необхідних обстежень допоможуть нам точно діагностувати патологію.

Діагностичні процедури щодо виявлення поліпа не є проблемою для фахівця: при інструментальному огляді шийки матки, поліпи виявляються як утворення, що мають рожевий відтінок, які виходять в піхву з цервікального каналу.

Наш протокол обстеження пацієнтки включає:

  • огляд лікарем – гінекологом;
  • проведення кольпоскопії;
  • аналіз крові на антитіла до різних видів збудників захворювань статевої системи;
  • бактеріоскопічне дослідження виділень з статевих шляхів;
  • трансвагинальное УЗД;
  • при необхідності – УЗД органів черевної порожнини;
  • повторний прийом після отримання необхідних результатів обстежень і призначення необхідного індивідуального лікування для кожної пацієнтки.

Популярним методом діагностування поліпів є ультразвукове обстеження. Діагноз уточнюється при проведенні кольпоскопії.

Досить поширеною методикою постановки діагнозу наявності поліпів використовується вишкрібання тіла матки й вилучання її вмісту на гістологічне дослідження. Якщо за результатами аналізу поліпи будуть являти собою железистую або кістозно-залізисту тканину, то це говорить про доброякісної природі цих утворень. Атипова тканина поліпа може розглядатися лікарями, як небезпечна форма поліпів і видаляється з тіла матки в обов’язковому порядку.

В умовах нашої клініки будуть проведені всі необхідні дообстеження і спостереження за даною патологією, щоб в майбутньому гарантувати своїм пацієнткам успішний наступ вагітності і успішне виношування плоду. При гормональну природу захворювання, поява поліпа може бути перешкодою до вагітності. У цьому випадку будемо лікувати поліп в першу чергу, а потім вже думати про планування вагітності.

Найчастіше поліп не впливає на настання вагітності і ніякої суттєвої небезпеки для плода не представляє. В цьому випадку ми рекомендуємо продовжити обстеження і спроби позбутися від поліпа в післяпологовий період.

Отзывы пациентов