Кісти яєчників – доброякісні утворення

Утворення зазвичай ніяк не проявляються, але при значному розростанні кіст можуть спостерігатися болі в нижній частині живота, виділення крові з піхви і відчуття нудоти.

Кісти яєчників є досить частим явищем, особливо серед жінок в дітородному віці, що викликано безперервним функціонуванням яєчників. При настанні клімаксу вони будуть зустрічатися не так часто. Внаслідок щомісячного утворення нових фолікулів, серед яких є збільшений більше інших, але не лопнув після дозрівання яйцеклітин, на його місці може утворитися кіста, що містить всередині рідина. Ці кісти класифікуються, як функціональні, які діагностуються у 90% жінок. Такі кісти, в общем-то, не небезпечні і можуть поступово розсмоктатися без лікувальних процедур. При цьому, кіста може і не розсмоктатися протягом 3-х менструальних циклів, збільшитися, викликати порушення циклу. Якщо у вас з’являється тягне або пульсуючий біль в нижній частині живота, то це служить сигналом для якнайшвидшого звернення до гінеколога.

Такий різновид кіст потребує ретельного обстеження, оскільки можна отримати серйозні наслідки:

 • кіста може лопнути і викликати внутрішню кровотечу;
 • може розвинутися запальний процес в черевній порожнині;
 • процес загрожує розвитком безпліддя;
 • доброякісна пухлина може перейти в злоякісну форму.

Наслідки, описані в останньому пункті, особливо актуальні для жінки, якій більше сорока років. При виявленні кісти у дівчинки, до якої ще не прийшли місячні, це теж може бути серйозним сигналом для подальшого обстеження утворень.

Успіх лікування небезпечного виду кісти багато в чому залежить від терміну вашого звернення до лікаря.

Симптоматика утворень кіст

У звичайному житті кісти яєчників, внаслідок своєї поширеності, можуть вас взагалі не турбувати. Тільки при подальшому розростанні кісти, починають відчуватися і наростати наступні симптоми:

 • наявність кров’яних виділень між місячними, що супроводжуються нетривалими болями;
 • поява нудоти;
 • визначення хворобливості в животі при проведенні пальпації, фізичного навантаження або статевого контакту;
 • менструація може стати нерегулярним і досить болючою;
 • розвиток гірсутизму – надмірного оволосіння. властивого чоловічої статі;
 • різке збільшення обсягу живота.

Всі перераховані симптоми повинні вас насторожити і змусити негайно записатися на прийом до нашого гінеколога.

Чи існують якісь причини виникнення кісти яєчника?

Однозначної думки про причини виникнення кісти яєчника медики не мають При цьому відзначаються такі групи ризику, найбільш схильні до даної патології особи жіночої статі:

 • які страждають надмірною вагою;
 • з виявленими порушеннями гормонального фону;
 • з порушеннями місячного циклу.

Якщо статеве дозрівання жінки почалося набагато раніше, ніж у ровесниць, то при наявності ускладнюють факторів, у неї можуть бути виявлені кісти яєчників.

Наша діагностика і лікування

Якщо одного разу у вас була вже виявлена ​​кіста, то мінімум раз на півроку вам необхідно відвідувати гінеколога, оскільки залишається достатньо високим ризик відновлення. Спеціаліст – гінеколог Клініки Доктора Чорномиза проведе повноцінний діагностичний огляд і спостерігатиме за подальшим станом кісти. При виборі методів лікування будуть враховані всі фактори: ваш вік, симптоми, скарги, стан здоров’я в момент огляду і леченія.В разі виявлення фолікулярних кіст, доктор може призначити лікування медикаментами.

При виявленні особливо складного випадку кісти, що не розсмоктується самостійно і несе ризик ускладнень, вам може бути призначено проведення оперативного втручання, після якого пацієнтка буде перебувати під пильною увагою наших докторів для мінімізації будь-яких подальших ускладнень і рецидивів.

Отзывы пациентов