Лікування і спостереження полікістозу яєчників (СПКЯ)

Полікістоз яєчників є ендокринною патологією, що призводить до зміни функцій і структур яєчників, порушення менструального циклу, процесів обміну і безпліддя. Необхідно зауважити, що нерегулярні місячні завжди повинні вас насторожити. Однак зазвичай все відбувається навпаки: жінка знаходить різні пояснення процесам, що проходять в її організмі, її починають турбувати надмірна вага, поява висипань і зайвий ріст волосся на тілі, при цьому не приходять вчасно місячні – не хвилюють. Але ж порушення циклу і різні патологічні прояви СПКЯ – полікістозу яєчників, часто є ознаками безпліддя. Перераховані порушення в організмі обумовлені проблемами з гормонами, що виробляються яєчниками, гіпофізом, підшлунковою залозою, наднирковими, щитовидною залозою. Цей процес є нічим іншим, як гормональний розлад і обстежити вас повинен ніхто інший, як гінеколог-ендокринолог. Небезпечні наслідки захворювання можуть стати причиною проблем із зачаттям, пухлин в матці і молочних залозах, поштовхом для розвитку цукрового діабету, гіпертонії, атеросклерозу та інших неприємностей, число яких зростає прямо пропорційно віку жінки.

Симптоматика прояви полікістозу

Полікістоз яєчників характеризується досить різноманітними симптомами:

  • порушення циклу або взагалі відсутні місячні;
  • набір зайвої ваги, не пов’язаний з переїданням;
  • неможливість завагітніти;
  • явища облисіння, за формою залисин нагадують чоловіче;
  • посилення росту волосся на окремих ділянках тіла;
  • проблеми зі шкірою у вигляді себореї, вугрової висипки, прищів, пігментних плям, зморшок;
  • больові відчуття в нижній частині живота;
  • поява набряків, набухання грудей, набряклості кінцівок і обличчя;
  • явища перепадів настрою, млявості.

Якщо ви помічаєте у себе будь-які з перерахованих симптомів, це може бути гормональним порушенням, яке підлягає діагностиці та корекції.

Які причини викликають гормональне порушення

Однозначних причин розвитку СПКЯ медициною поки не виявлено. Прийнято, що захворювання такого роду обумовлені генетичними факторами, але не виключаються випадки його придбання. Загальноприйнятий факт, що явище поликистоза – це порушення вироблення жіночих і чоловічих статевих гормонів, а також інсуліну, враховуючи те, що в здоровому організмі вироблення гормонів збалансована. Як результат порушень гормонального статусу, не відбувається овуляції і відбувається збій всього організму з нормального ритму. Поява множинних кіст яєчників є скупчення не дозрів яйцеклітин.

Комплексно підійдемо до лікування полікістозу

За результатами цілого ряду діагностичних досліджень, які вам призначить наш чуйний і уважний гінеколог, буде призначена терапія медикаментами, яка спрямована на стабілізацію вироблення гормонів, нормалізацію ваги і купірування патологічних процесів в організмі. У Клініці доктора Чорномиза ви маєте можливість пройти всі необхідні діагностичні процедури щодо виявлення різних патологій, небезпечних полікістозних утворень і викликають їх гормональних порушень, пройти подальший курс лікування під пильним наглядом фахівця.

Звертайтеся, ми завжди раді вам допомогти!

Отзывы пациентов