Менопауза – попередимо патологічний клімакс!

Клімакс – це період гормональної перебудови яєчників і поступового згасання репродуктивності жіночого організму. Загальноприйнятим віком настання так званої пременопаузи буде період з 40-45 років. Але вік пременопаузи сучасних жінок вже зсувається на більш ранній період – до настання 40 років. Раннє настання клімактеричних змін жіночого організму загрожує більш різким приходом проявів цього періоду, до яких організм ще недостатньо готовий. У цей період можуть можуть спостерігатися порушення циклу місячних, аж до їх повного раннього припинення. Раннє згасання функцій гормонів створює передумови для порушення стабільності нервової системи, провокує загострення серцево-судинних захворювань і порушення обміну речовин в організмі. Організм більш зрілою і підготовленої до клімаксу жінки легше адаптується до процесів розбудови і її самопочуття може залишатися цілком задовільним. Але в деяких випадках, в середньому у 45% жінок, клімактеричні зміни можуть протікати в супроводі безлічі симптомів, порушуючи нормальне життя жінки.

Симптоми клімактеричного періоду

  • У більш ранньому періоді настання клімаксу, десь за пару років до повного закінчення місячних, може спостерігатися поступове збідніння щомісячних виділень крові або навпаки, патологічно рясні, які потребують стаціонарного лікування. Жінку починають переслідувати такі симптоми, як посилення потовиділення, приливи жару, коливання артеріального тиску, перепади настрою і нестабільний сон ..
  • У середньо-часовому періоді слизові оболонки стають недостатньо зволоженими (дискомфортні відчуття в піхві) і шкірних покривів, що проявляється появою зморшок, ламкістю нігтів.
  • У пізніше-часовому циклі можуть розвиватися захворювання серцево-судинної системи, остеопороз, збільшується маса тіла.

На тлі цих змін в організмі, загострюються дрімали раніше хронічні захворювання і якщо не займатися всерйоз своїм організмом, може наступити відчуття його повної розбалансування і значне погіршення самопочуття.

Якими причинами обумовлений клімакс?

За згасанням функцій яєчників слід перебудова всього гормонального статусу жіночого організму. Клімактеричний синдром зазвичай більш активно розвивається на тлі вже існуючих хронічних захворювань, способу життя, психо-соціальних чинників. Багато в чому період настання клімаксу зумовлює спадковість. Також у вигляді прискорювачів процесу може послужити проведення операцій на яєчниках, матці, хіміотерапія.

Клімакс – закономірність, але ми полегшимо його симптоми!

Головне в цей період – не впадати у відчай, а звернутися за допомогою до гінеколога – ендокринолога, в силах якого цілий арсенал способів полегшити перебіг вашого клімаксу і запобігти подальшим ускладнення.

Проблемами клімаксу в нашій Клініці комплексно займаються гінекологи-ендокринологи, терапевти, мамолог.

Лікування буде призначено після проведення діагностики, з огляду на стан здоров’я пацієнтки. При необхідності корекції гормонального фону, вам будуть призначені сучасні препарати. Лікарем буде підібрана індивідуальна терапія, спрямована на усунення обтяжуючих ваш стан симптомів і запобігання подальших ускладнень.

Отзывы пациентов