Передменструальний синдром (ПМС)

Порушення психічного, емоційного і фізичного стану жінки в період менструального циклу є патологічним станом, що характеризується як ПМС – передменструальний синдром. При цьому у жінки можуть спостерігатися напади агресії, бажання поплакати, сонливість, слабкість, нервозність. можуть мучити напади задишки, головні болі, набряклість обличчя і тіла, що не піддається контролю апетит. Зазвичай всі ці явища проходять відразу з початком менструації і відчуття жінки відразу кардинально змінюються на краще.

Якщо вашому організму теж властиві такі симптоми, то вам варто звернутися Заходьте в число жінок, щомісяця страждають від таких симптомів? Вам просто необхідно сходити на прийом до гінеколога-ендокринолога. Досвідчений фахівець зуміє переконати вас в тому, що ваш стан – нормальний і що ПМС – це ціла група порушень, які підлягають лікуванню. Порушення балансу гормонів в організмі, за спостереженнями медиків, мають місце у 7 жінок з 10.

Ваш стан, обтяжене ПМС, вносить дисгармонію у ваше особисте життя і не варто чекати дива, просто звертайтеся до нашого лікаря і ми завжди вам допоможемо.

Симптоматичні прояви ПМС

Проявів ПМС таке ж безліч варіантів, як розрізняються за темпераментом і характером жінки. Можна виділити наступні, найбільш поширені ознаки:

  • агресивне, емоційний, дратівливе стан;
  • прояви плаксивості (при нервово-психічних формах);
  • поява серцевих болів, слабкості і задишки, панічних атак, підвищеного тиску, і навіть страху смерті;
  • хворобливість молочних залоз, набряки обличчя і кінцівок, роздутий живіт;
  • болісні головні болі, аж до нудоти і блювоти;
  • поява нападів бронхіальної астми;
  • підвищена температура тіла;
  • шкірні реакції, висипання, стоматит – атипова форма ПМС.

Якими причинами обумовлений ПМС?

Прояви ПМС безпосередньо пов’язані з циклічністю щомісячних коливань гормонів. У заключній фазі менструального циклу відбувається порушення гормонального балансу прогестерону і естрогену. Якщо рівень естрогенів значно зростає, то зміст прогестерону знижується, і внаслідок дисбалансу гормонів, з’являються характерні скарги і симптоми.

Досить негативно на процес дозрівання яйцеклітини впливає неправильне і незбалансоване, бідне вітамінами і мікроелементами харчування жінок, наслідком якого може стати головний біль або бажання постійно перекушувати солодощами (свідчить про нестачу магнію).

Як позбутися від ПМС?

Щоб позбутися від неприємних щомісячних симптомів, іноді достатньо змінити харчові звички і вживати більше мікроелементів і вітамінів. Але в більш важких ситуаціях необхідно всебічне обстеження на виявлення прихованих ендокринних захворювань і подальше лікування спеціальними препаратами. Тільки досвідчений гінеколог за допомогою діагностики зможе досконально розібратися в вашому стані і призначити ефективне лікування.

Ми створимо вам комфортну і дружню атмосферу, а від вас вимагається довірливе ставлення і докладна інформація про характерні для вас симптомах ПМС.

Отзывы пациентов