Планування вагітності (сім’ї)

Правильний підхід до планування вагітності – запорука здоров’я мами і дитини!

Даючи собі можливість підготуватися до майбутньої вагітності, жінка має можливість серйозно поставитися до здоров’я майбутнього малюка, ретельно оцінити наявні фактори ризику, щоб в подальшому вагітність протікала нормально і малюк народився здоровим. Сучасні досягнення медицини диктують зовсім нові підходи до народження майбутньої дитини. Замислившись про його народженні, кращим варіантом буде звернення до досвідчених фахівців, які зможуть адекватно оцінити всі фактори ризику і запобігти можливим несподівані ситуації і ускладнення. Здоров’я майбутнього первістка повністю знаходиться в руках його батьків і закладається задовго до його народження. Безліч пар входить в групу ризику, абсолютно не здогадуючись про це, але виправити це після виявлення відхилень у здоров’ї майбутньої дитини буває вже пізно. Як то кажуть, хворобу краще попередити, ніж потім довго лікувати.

Більшість жінок відчувають себе абсолютно здоровими, не здогадуючись про те, яка серйозна гормональна перебудова відбувається в їх організмі під час вагітності. Можуть бути спровоковані загострення дрімали спадкових захворювань, посилитися симптоми вже виявлених, а може і навпаки – вагітність може зробити позитивний вплив на жіночий організм і зробить його здоровішим. Детально розібратися в усіх тонкощах цього процесу вам допоможе фахівець своєї справи – гінеколог-ендокринолог. Вам буде призначено низку необхідних обстежень та аналізів, результати яких допоможуть розібратися в стані вашого жіночого здоров’я і оцінити здатність успішно виносити і народити здорову дитину.

Можливі фактори ризику

До основних факторів ризику, які можуть негативно вплинути на можливість зачаття малюка, і вимагають особливої ​​настороженості при веденні вашої вагітності, відносяться наступні:

  • вік вище 35 років, при якому спостерігається зниження репродуктивної функції та збільшується ризик генетичних відхилень у майбутньої дитини;
  • наявність хронічних гінекологічних захворювань;
  • присутність в організмі жінки генітального герпесу, хламідіозу, папіломатозу, сифілісу, гонореї та інших серйозних інфекційних та вірусних захворювань;
  • надлишковий або недостатній вагу;
  • наявність цукрового діабету;
  • наявність захворювань щитовидної залози, нирок, печінки та інших життєво-важливих органів;
  • вплив на організм майбутньої матері можливих контактів з радіоактивними та іншими небезпечними речовинами;
  • наявність і вплив шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю і наркотичних речовин;
  • небезпека вживання деяких лікарських препаратів.

Оцінка впливу чинників ризику

Пройшовши необхідні обстеження, багато подружніх пар навіть не підозрюють, що виявлені у них інфекційних захворювань можуть мати вкрай негативний вплив на виношування малюка і майбутні пологи. Наприклад, у жінки відкриваються очі про новини про недостатню роботу щитовидної залози, а її чоловік через свою надмірну вагу не може мати дітей. Тільки своєчасне виявлення хронічних захворювань допомагає оцінити наявний ризик для здоров’я майбутньої дитини і адекватно оцінити перспективи вашого зачаття. Доктор, який детально займається проблемами планування сім’ї зможе оцінити шанси вашої сім’ї мати здорову дитину.

Отзывы пациентов