Лікування варикозу сучасними методиками

Симптоми і поширеність

Хронічні захворювання вен нижніх кінцівок і їх наслідку роблять на суспільство досить негативний вплив своїм великим поширенням, тривалим лікуванням і тривалою втратою працездатності у разі ускладнень. Згідно даних ВООЗ, варикоз вважається “хворобою цивілізації”. Разом з варикозною хворобою, найчастіше зустрічається таке захворювання, як посттромбофлебитичне захворювання, вражаюче 15% усіх людей, що мають ту або іншу форму і стадію варикозної хвороби. “Національною” особливістю варикозу на Україні є перевага ускладнених форм варикозу, які вимагають вже не медикаментозного, а оперативного втручання.

Першими тривожними симптомами варикозного розширення вен являється поява тяжкості в нижніх кінцівках, поява набряклості при довгому стоянні або ходьбі. Пізніше з’являються хворобливі відчуття в нижніх кінцівках, набряклість посилюється і з’являється синдром неспокійних ніг.

Клініка Еферентної терапії може запропонувати своїм пацієнтам сучасні методики лікування варикозу. Ми віддаємо перевагу методикам, які дають максимальну ефективність з мінімальною мірою хірургічного втручання.

Наші методи лікування варикозу 

Эндовазальна  лазерна коагуляція – методика лікування вен нижніх кінцівок, що припускає дію лазера на стінки ураженої судини. Після дії  вена  розсмоктується і залишається тільки сполучна тканина. Проколи шкіри виконуються під місцевою анестезією під обов’язковим контролем УЗД. Ця операція триває у нас близько години.

Склеротерапія проводиться за допомогою препарата-склерозанта, який вводиться голкою безпосередньо в уражену вену  для так званої облітерації або зрощення стінок судин, щоб також нейтралізувати процес варикозного розширення  нижньої кінцівки.

Мініфлебектомія в такого роду операціях застосовується техніка не розрізів, а одиничних проколів шкіри, які не приводять після операції до потворних рубців. Мініфлебектомія проводиться в такій послідовності:

 1. Проколюється шкіра в намічених заздалегідь точках.
 2. Через проколи спеціальним інструментом дістаються ділянки вен і відсікаються;
 3. Проводиться зупинка кровотечі за допомогою компресійних бинтів.
 4. Раневі поверхні заклеюються асептичним пластиром.

У арсеналі хірурга для виконання мініфлебектомії є специфічні інструменти різної форми, все те, що робить цю операцію воістину косметичною.

Кому рекомендована мініфлебектомія

У сучасних умовах хірурги усебічно вивчають стан пацієнта і можуть призначити комбіновану операцію із застосуванням і інших методик позбавлення від варикозу: може поєднуватися з ЭВЛО (Эндовазальной коагуляцією) або склеротерапією.  Мініфлебектомія зазвичай призначається пацієнтові з такими симптомами:

 • діаметр уражених вен складає 1-2 см;
 • при утворенні варикозних вузлів і висхідному тромбофлебіті;
 • при видаленні вен, що мають розширення навколо очей, на стопах, статевих губах і інших нехарактерних місцях;
 • у разі поразки вен варикозом на досить великій підшкірній площі;
 • при лікуванні трофічних виразок.

Операція не рекомендована при підозрі на ішемію, легеневій недостатності, гіпертонії, інфекціях. Також Флебектомію не можна робити вагітним і годуючим жінкам.

При цьому хірурги, що оперують варикоз, констатують, що келоїдна тканина досить швидко розсмоктується, і вже через рік шрами від проколів стають зовсім непомітними. Щоб прискорити процес відновлення після операції, треба  строго дотримуватися усіх даних вам приписи лікарем:

 • дотримуватися правильного харчування,
 • контролю ваги, рухатися активно, але без зайвого перенапруження;
 • не палити,
 • підбирати зручне натуральне взуття;
 • робити собі самомассаж зон, схильних до захворювання, по можливості використати контрастний душ.

Тоді пацієнтові  можна гарантувати успішне одужання і  реабілітацію без повторного рецидиву.

Лікування судинних зірочок

Найбільш ефективним методом позбавлення від павутини судин або зірочок вважається їх видалення із застосуванням склеротерапії, коли  під час проведення процедури у вену, за допомогою особливої щонайтоншої голки, вводиться спеціальний склерозуючий розчин. Загальна кількість таких процедур визначається лікарем. При цьому пацієнтові слід знати, що відразу після операції яскравість зірочок збільшується, а потім поступово гасне і судинні зірочки під тонкою шкірою кісточки стають практично непомітними.

Також практикується видалення судинних зірочок за допомогою лазера. Процедура передбачає безпосередню дію на гемоглобін. Лазерний промінь допомагає повністю позбавитися від судинної сіточки назавжди.

Чи можна уникнути варикозу і що для цього робити

Враховуючи велике  поширення варикозу, для кожного важливі профілактичні заходи:

 • обов’язкова рухова активність – виконання комплексів вправ для зміцнення черевного пресу, ножних і стегнових м’язів;
 • ходіння на зручному, стійкому невисокому каблуці, застосування ортопедичних устілок для зручності ходьби;
 • за наявності спадкової схильності до захворювання варикозом ніг, застосовувати спеціальний трикотаж з підбором відповідного класу компресії.

Отзывы пациентов