Розкриття гнійного гідраденіту

Характерні ознаки і діагностика

Гідраденіт це запалення, що виникає в потових залозах під дією стафілокока. Найчастіше схильні пахвові западини, але може вражатися і інші зони організму. де знаходяться складки – в паху, мошонці, на животі.

Гідраденіт – характерная картина

До захворювання найбільш схильні жінки середнього віку від 16 до 55 років.

При маніпуляціях гоління, епіляції, розчісуванні при дерматозах, що зудять, або підвищеній пітливості в потові залози може проникати стафілококова інфекція, яка і є збудником інфекційного процесу. Діагностується це захворювання за характерними клінічними ознаками гідраденіту і результатами аналізу крові, що свідчить про серйозне запалення в організмі. При затяжних і рецидивуючих процесах гідраденіту необхідно зробити хворому иммунограмму на предмет стану його імунітету. Тільки фахівець може відрізнити гідраденіт від інших захворювань пахвової області.

Симптоматика гідраденіту

Найчастіше спостерігається, як одностороннє запалення, проте можуть зустрічатися і випадки двосторонньої поразки. Хвороба протікає з утворенням в шкірі дрібних щільних вузликів, процес супроводжується невеликою хворобливістю і свербежем. При цьому вузлики дуже швидко збільшуються в розмірах до 15 мм і  поступово виникає відчуття їх ущільнення і спаювання зі шкірою. Процес супроводжується набряклістю, болем при натисканні, шкіра стає червоно-синього кольору. Біль, погіршення здоров’я і підвищення температури тіла супроводять розвиток захворювання. Пізніше відбувається розм’якшення центру вузла і виділення гною по виду густої сметани іноді з кров’ю. Головна особливість процесу – відсутність стержня. Через 7-10 днів вузол може самостійно розкриватися і на місці вузла утворюється виразкове поглиблення. При цьому хвороба може набути затяжного характеру із залученням до гнійного процесу нових ділянок шкіри.

У якому випадку ми проводимо хірургічне лікування

Вже в стані розм’якшення проводиться хірургічне лікування процесу. Операція з усунення вогнища гідраденіту проводиться за допомогою широкого розрізу, що проходить через вогнище до здорової тканини. Після очищення гнійних утворень проводиться посічення і видалення усієї жирової клітковини, охопленої запальним процесом. У разі рецидиву гідраденіту, ми здійснимо радикальне хірургічне втручання, що складається з 2-х етапів з подальшою реабілітацією. Двохетапна операція проводиться для найбільш ефективного лікування пацієнта і зменшення травматичности операції.

Ускладнення не лікованого гідраденіту

Ускладнення захворювання частенько спостерігаються за відсутності радикального лікування. Без проведення своєчасного очищення вогнища, гнійний процес поступово захоплює прилеглі тканини, що відгукнеться утворенням абсцесу або флегмони. Інфекція, що розноситься по організму, може потрапити в кровотік і привести до зараження крові.

Отзывы пациентов