Анальна тріщина

Анальна тріщина – поздовжній розрив, рана або виразка між зубчастої лінією і краєм анального каналу (заднім проходом). Зазвичай розташовується по середній лінії, частіше по задній півкола заднього проходу (при положенні хворого на спині). Це захворювання може з’явитися в будь-якому віці, але більш характерно для молодих людей. Тріщини можуть з’являтися через частого стільця, проносу або навпаки, запорів, при проходженні через задній прохід твердого стільця. Однак частіше виникають без видимих ​​причин. Є одним з найпоширеніших проктологічних захворювань.

Класифікація

Розрізняють гострі і хронічні тріщини.

Гострі тріщини – зазвичай з’являються після епізоду запору або діареї і самостійно заживають при нормалізації стільця.

Хронічні тріщини – присутні більше 3 місяців супроводжуються ознаками хронічного процесу (підняті, калезние краю, оголена м’яз сфінктера, сторожовий горбок, гіпертрофована анальна бахромка).

Причини виникнення

Захворювання пов’язане з підвищеним тонусом сфінктера. При гострій або хронічній травмі анального каналу, зумовленої запорами і проходженням твердого стільця, або навпаки поносом, відбувається поверхневий розрив слизової анального каналу; гострі тріщини гояться у 40-60% хворих при нормалізації стільця. Якщо цього не відбувається, вони можуть стати хронічними в результаті формування порочного кола: у відповідь на біль збільшується тонус внутрішнього анального сфінктера, тобто його спазм. За рахунок підвищеного тиску тріщина “ховається” за складками анального каналу і тому не може очищатися, що в свою чергу призводить до запалення, болю і знову таки посилення спазму сфінктера і т.д.

Фактори ризику

  • Запор
  • Анальний секс
  • Хронічна діарея.

Симптоми

Біль в задньому проході зазвичай під час або після дефекації. Біль припиняється після стільця, але іноді може тривати кілька годин після або бути постійною. Кровотеча зазвичай не дуже виражена, у вигляді слідів крові на туалетному папері.

Лікування

Лікування анальної тріщини має на меті досягнення нормального регулярного стільця і ​​зниження тонусу сфінктера.

Хірургічне лікування

Зазвичай при цьому захворюванні виконують висічення тріщини і сфінктеротомію, суть якої полягає в тому, що проводиться розсічення однією з порцій анального сфінктера. Це втручання призводить до розслаблення сфінктера, зніме больовий синдром і створює умови для загоєння. Перетин цієї м’язи зазвичай не призводить до порушення тримання калу і не збільшує перебування в стаціонарі.

 

Отзывы пациентов

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00