Кондиломи

Гострі кондиломи – різновид кондилом це маленькі вирости тілесного кольору, які можуть з’являтися на статевих органах, навколо заднього проходу, іноді в роті. Як правило вони обумовлені вірусною інфекцією, що викликається збудником – вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Етіологія

Виникнення даного захворювання з інфікуванням вірусом папіломи людини (ВПЛ). Більш ніж в 50% випадків зараження відбувається статевим шляхом. Папіломавірусна інфекція геніталій і промежини (ПВІ) – широко поширене захворювання. Число людей, що страждають цією патологією в світі, за останнє десятиліття зросла більш ніж в 10 разів. Найбільш типовим проявом папіломавірусної інфекції є гострі кондиломи аногенітальній області.

Однак слід зазначити, що контакт з вірусами папіломи людини не завжди призводить до розвитку захворювання. Вважається, що розвиток вірусної інфекції відбувається на тлі зниження реактивності гуморального імунітету.

У більшості випадків клінічні прояви розвиваються при наявності певних чинників, до яких відносяться:

  • молодий вік, вік пацієнтів переважно від 17 до 33 років, найбільш часто хворіють у віці 20-24 роки;
  • рання статева активність, часта зміна партнерів, незахищені статеві контакти, анальний секс;
  • наявність сексуальних партнерів, що вступали в сексуальні контакти з хворими аногенітальними кондиломами.

Хворі загостреними аногенітальними кондиломами є джерелом інфекції. Приблизно у 65% пацієнтів клінічні ознаки захворювання виникають протягом 90 діб з моменту статевого контакту з партнером, інфікованим ВПЛ.

Існує ряд клінічних досліджень, які доводять зв’язок інфікування ВПЛ і підвищення ризику виникнення злоякісних новоутворень.

Лікування

При даній патології лікування поєднує як консервативну терапію, так і хірургічні методи лікування. Однак слід зазначити, що в більшості випадків лікування носить симптоматичний і загальнозміцнюючий характер. Етіотропна терапія даного захворювання полягає в ерадикації вірусу папіломи людини.

Періанальні Гострі кондиломи – тверді бородавчасті вузлики, що утворюються на статевих органах чоловіків і жінок, а також розростання в області періанальної шкіри, різні за формою і розмірами, рухливі, рожево-коричневі і часто розташовані настільки густо, що закривають задній прохід.

Причини утворення гострих періанальних кондилом повністю не вивчені, але є дані про їх вірусне походження.

Пам’ятайте! Захворювання передається статевим шляхом

Хворі з періанальних загостреними кондиломами скаржаться на відчуття стороннього тіла в області промежини, відчуття вологості шкіри цій галузі, іноді біль при дефекації і анальний свербіж. При зовнішньому огляді на шкірі навколо заднього проходу визначаються описані вище утворення.

У переважній більшості випадків періанальних розростань необхідний аналіз крові (реакція Вассермана), консультація венеролога. Обов’язковою після появи цих скарг і симптомів є звернення пацієнта до проктолога !!!

Методи лікування

Періанальні гострі кондиломи підлягають обов’язковому видаленню з подальшим спостереженням хворого з метою своєчасної профілактики рецидивів. Однією з найважливіших причин обов’язкового видалення кондилом є їх схильність до малігнізації. Тому при відносно тривалому перебігу захворювання необхідно проводити гістологічне дослідження видалених кондилом.

Видаляти кондиломи необхідно на самому початку їх розвитку. Робити це необхідно тому, що, по-перше, вони схильні до досить швидкого зростання, що ускладнює процес лікування і вимагає більш інвазивних методів лікування. Залежно від вираженості процесу лікування може проводитися або амбулаторно, або в стаціонарних умовах.

При досить великих розмірах кондилом їх видаляють під місцевою анестезією за допомогою інфрачервоного лазерного коагулятора або електричного скальпеля.

Отзывы пациентов

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00