Ректальна кровотеча

Ректальна кровотеча може бути яскраво-червона, бордова, чорна, або не видима неозброєним оком. Причини ректальної кровотечі можуть бути нешкідливі захворювання шлунково-кишкового тракту, як наприклад, геморой, і серйозні захворювання, як наприклад, рак.

При ректальній кровотечі необхідно звернутися до лікаря

Ректальна кровотеча – це яскраво-червона кровотеча з заднього проходу, яка часто змішана зі стільцем і / або кров’яними згустками. Ця кровотеча з’являється з товстої кишки, прямої кишки, або заднього проходу. Колір крові часто залежить від місця розташування кровотечі в шлунково-кишковому тракті. Зазвичай, якщо кровотеча з’являється в задньому проході, то кров буде яскраво-червоною. Таким чином, ректальні кровотечі, з прямої кишки, і товстої кишки буде яскраво-червоним, так як кровотеча з поперечної товстої кишки і з правої товстої кишки буде темно-червоним або бордовим.

У деяких пацієнтів кровотеча може бути чорним і липким, і сильно пахнути. Чорний, липкий стілець називається мелена. Мелена з’являється, коли кров досить довго перебуває в прямій кишці, там з’явилися бактерії, і починають руйнуватися хімічні речовини (гематин), які мають чорний колір. Отже, мелена – це кровотеча з верхнього шлунково-кишкового тракту (наприклад: кровотеча з-за виразок в шлунку або дванадцятипалої кишці або з тонкої кишки), так як кров зазвичай знаходиться в шлунково-кишковому тракті тривалий період часу перед тим, як вона виходить з тіла. Іноді мелена може статися від кровотечі в правій товстій кишці. З іншого боку, кров з товстої кишки і прямої кишки зазвичай не залишається в організмі тривалий період часу, і тому не стає чорною. Рідко, сильна кровотеча з правої товстої кишки, з тонкої кишки, або від виразок шлунка або дванадцятипалої кишки може викликати швидку зміну крові через шлунково-кишковий тракт і закінчитися яскраво-червоним ректальним кровотечею. У цих ситуаціях, кров переміщається по товстій кишці так швидко, що вона не може стати чорною.

Іноді, кровотеча з шлунково-кишкового тракту може бути занадто повільним, щоб викликати кровотечу в прямій кишці або мелена. Цю кровотечу не можна побачити неозброєним оком. Кров можна виявити тільки при аналізі стільця в лабораторії. Ця кровотеча може мати різні причини і може закінчитися тими ж симптомами, як при ректальній кровотечі. Часто ректальні кровотечі пов’язані з анемією, яка є наслідком втрати заліза разом з кров’ю (залізна анемія).

Причини ректальної кровотечі:

  • анальна тріщина;
  • кровотеча з прямої кишки;
  • лікування раку ануса;
  • виразкова хвороба;
  • рак анального каналу;
  • виразковий коліт;
  • рак;
  • хвороба Крона;
  • дивертикули;
  • рак шлунку;

При виявленні крові в калі необхідно терміново звернутися до лікаря.

Отзывы пациентов

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00