Спермограма

Главная страница » Урология » Спермограма

Показники і правила здачі спермограми

Основним пунктом діагностики чоловічого безпліддя, крім розпитування, огляду і обстеження хворого, є аналіз еякуляту (секрету простати), підрахунок кількості і активності сперматозоїдів, визначення властивостей клітин сперматогенезу. Цей аналіз називається спермограма.

Для більшої точності результату спермограми необхідно повторити аналіз 2-3 рази. Перед кожним дослідженням утримання від статевого життя (в тому числі і мастурбації) має бути не менше двох діб (більше 7 діб також несприятливо), крім того на протязі 3 днів не повинно бути вживання спиртного, ліків.

Основні показники спермограми

Обсяг еякуляту в нормі становить 3-5 мл. Зниження обсягу еякуляту може свідчити про зниження функції яєчок і статевих залоз, простатовезікуліте. простатиті. При обсязі сперми менше 2 мл зачаття малоймовірно, навіть якщо інші показники спермограми не змінені.

Запах специфічний (квітів каштана). При деяких інфекційних захворюваннях (трихомоніаз, гарднерельоз) запах стає неприємним (болотний, рибний запах).

Колір – молочно-білий з прожилками.

Жовтий, зелений колір-говорить про наявність бактеріальної інфекції.

Червоний, рожевий, коричневий колір або домішка в спермі, про гемоспермія (наявності крові в спермі), що буває при запальних процесах (простатовезікуліта) і травмах ..

Кількість сперматозоїдів в 1 мл сперми має становити не менше 60 млн. Загальна кількість має бути не менше 150 мільйонів.

Зниження кількості сперматозоїдів носить назву олигозооспермии. Це можливо в результаті зниження функції яєчок або односторонньої непрохідності шляхів. При повній відсутності функції яєчок або двосторонньої обтурації спостерігається азооспермія – повна відсутність сперматозоїдів в еякуляті, але при цьому знаходять клітини сперматогенезу.

Рухливість сперматозоїдів є важливою характеристикою якості сперми. Існують наступні фракції сперматозоїдів:

  • А – активно-рухливі;
  • В – рухливі.

Їх кількість повинна бути не менше 60-80%.

  • З – слабоподвіжние (місцево-хитні);
  • D – нерухомі.

Зниження кількості рухливих сперматозоїдів називається астенозооспермією, відсутність – некрозооспермія.

Кількість і рухливість сперматозоїдів в еякуляті багато в чому залежить від частоти статевих контактів чоловіки. Морфологія сперматозоїдів показує, який відсоток всіх сперматозоїдів має нормальну повноцінну будову. У нормі нормальне будова повинні мати більше 70% всіх сперматозоїдів.

Зниження цього показника і підвищення кількості ненормальних сперматозоїдів (найчастіше з неправильним генетичним матеріалом) називається тератозооспермією. У нормі змінені сперматозоїди не повинні брати участь в заплідненні. Зниження кількості нормальних за будовою сперматозоїдів зменшує вірогідність зачаття.

Аглютинація, або склеювання сперматозоїдів один з одним, в нормі відсутній. Наявність аглютинації можливо різко знижує рухливість сперматозоїдів і вірогідність зачаття. Це можливо в результаті дисфункції статевих залоз, яка може розвинутися на тлі хронічного простатиту і везикуліту, інфекцій, що передаються статевим шляхом, наявності антиспермальних антитіл, а також в результаті нерегулярного статевого життя, специфічних запальних захворювань і т.д.

Агрегація сперматозоїдів – ділянки значного скупчення сперматозоїдів. У нормі агрегація також повинна бути відсутня. Наявність ділянок агрегації іноді можна визначити навіть на око – ці ділянки в порівнянні з основною масою еякулята відрізняє велика щільність і білизна. Агрегація сперматозоїдів нерідко супроводжується зниженням їх рухливості. Вона також може бути наслідком різних захворювань і порушень в організмі чоловіка.

Кількість лейкоцитів в еякуляті не повинно перевищувати 1-2 в полі зору. Значна кількість лейкоцитів може свідчити про гострий запальний процес урогенітального тракту – орхіті, епідидиміт, простатит, везикуліт, уретрит і ін.

У цьому випадку доктор обов’язково повинен провести ретельне обстеження пацієнта. Щоб з великої кількості цифр і показників сформувати одну найбільш значиму використовують показник Фаррісу  -це кількість мільйонів активно-рухливих сперматозоїдів беруть участь в заплідненні. Розраховують його наступним чином Ф = обсяг еякуляту * к-ть сперматозоїдів в 1 мл *% фракцій (а + в). Наприклад, при 3 мл сперми, де в кожному мл міститься 80 мільйонів, при% кількості фракцій (а + в) 85% ми отримуємо Ф = 3 * 80 * 0,85 = 204.

Показник Фарріс більше 200 вважається нормальним

Диагностика и лечение

Диагностика и лечение

УРОЛОГИЯ

Видалення синехій статевого члена1850
Лікування простатиту за допомогою апаратного комплексу «Успіх» 270
Бужування уретри (без вартості анестезії)670
Інстиляція в уретру250
Інстиляція per-rektum160
Масаж передміхурової залози (1 сеанс)250
Резонансно-лазеротерапія при простатиті160
Висічення короткої вуздечки статевого члена1915
Катетеризація сечового міхура лікувально-діагностична (чоловік/жінка)210
Заміна стоми катетера сечового міхура560
Вправлення головки статевого члена при парафімозі (безкровне)820
Оперативне лікування фімозу (обрізання крайньої плоті без вартості анестезії)5315
Вправлення голівки статевого члена із розсіченням (без вартості анестезії)3550
Інсилляція в сечовому міхурі (жінка/чоловік)220
Оперативне лікування рубцевого фімозу (без вартості анестезії)5315
Оперативне лікування атероми мошонки (без вартості анестезії)2450
Оперативне лікування кіст придатків яєчок, насіннєвих канатиків (без вартості анестезії)11000
Оперативне лікування водянки яєчок (операція Бергмана, Вінкельмана, без вартості анестезії)7000

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38 (044) 344-25-49

+38 (097) 483-40-95

Клиника работает с 08:00 до 18:00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 09:30 до 16:00

Отзывы пациентов

Оставить отзыв