Чоловіче безпліддя

Вплив епідемічного паротиту на формування чоловічого безпліддя

Епідемічний паротит (свинка, свинка) «дитячі» інфекції, цей збудник захворювання, здатний до швидкого поширення переважно серед дитячого контингенту.

Епідемічний паротит (ЕП) гостре системне вірусне інфекційне захворювання, що реєструється частіше у дітей шкільного віку і характеризується ураженням слинних залоз, а також інших залізистих органів і нервової системи.

Епідемічний паротит (ЕП) є однією з причин чоловічого безпліддя

Вірус ЕП нестійкий у зовнішньому середовищі і виявляє виняткову чутливість до високої температури, ультрафіолетового випромінювання, висушування і дезинфікуючим речовин.

Класифікація чоловічого безпліддя:

Секреторна безплідність:

  • секреторно-ендокринне (розвивається на грунті первинної, вторинної та діскорреляціонной недостатності статевих залоз);
  • секреторно-токсичний (викликано екзогенної інтоксикацією), при цій формі яєчка не виробляють достатньої кількості сперматозоїдів, необхідного для досягнення і запліднення яйцеклітини.

Екскреторна безплідність:

  • екскреторно-токсичну безплідність викликається захворюваннями статевих органів (простатит, везикуліт, епідидиміт та ін.) і обумовлено наявністю патогенних мікроорганізмів, інтоксикація, гормональні, імунологічні та біохімічні зміни; при цій формі безпліддя змінюються, головним чином, якісні показники спермограми: знижується рухливість сперматозоїдів, збільшується кількість патологічно змінених і мертвих їх форм;
  • екскреторно-обтураційне безпліддя обумовлено запальними захворюваннями (придатків, сім’явивідних шляхів, яєчок, передміхурової залози, насінних бульбашок), травмами статевих органів і сечовипускального каналу, оперативними втручаннями (з приводу пахової грижі, водянки сім’яного канатика або яєчка), що приводять до непрохідності шляхів проходження сперми .

Одночасне безпліддя (секреторна недостатність статевих залоз різного генезу поєднується з явищами обструкції або інтоксикації), є одним із складних видів безпліддя, при якому секреторні порушення поєднуються з екскреторними.

Імунологічне безпліддя (викликано імунологічними факторами).

Інші, не класифікуються.

Лікування чоловічого безпліддя

Лікування чоловічого безпліддя в зв’язку зі складністю і різноманітна його етіології і патогенезу є складним завданням.

При секреторному безплідді найчастіше здатна допомогти гормонотерапія.

Екскреторно-токсичні форми безпліддя вимагають усунення патологічного фактора, тобто лікування захворювання, що призвів до безпліддя. Як правило, це протизапальна та антибактеріальна терапія. При будь-яких формах безпліддя застосовуються біостимулятори, антиоксиданти, вітамінні препарати, активатори клітинного дихання та ін.

При обструктивному безплідді проводяться мікрохірургічні операції, спрямовані на відновлення прохідності сім’явивідних шляхів.

Не варто впадати у відчай, якщо перераховані методи лікування не принесли бажаного результату. Навіть при такому несприятливому варіанті можуть допомогти допоміжні репродуктивні технології або клітинна трансплантація.

Отзывы пациентов

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00