Фімоз

Фімоз – неможливість оголення голівки статевого члена.

Симптоми фімозу. Ознаки фімозу:

 • неможливість виведення головки статевого члена;
 • порушення сечовипускання;
 • біль в області головки статевого члена і крайньої плоті, гнійні виділення з отвору крайньої плоті;
 • збільшення лімфовузлів;
 • підвищення температури.

При парафімозі виникає гострий біль в ущемленій голівці, головка збільшується в розмірах, синіє. Це ситуація, яка потребує екстреної допомоги.

Причини фімозу:

 • Травма статевого члена, в результаті якої формується рубцева тканина, звужує крайню плоть (рубцевий фімоз);
 • Запалення крайньої плоті статевого члена (баланопостит), також приводить до рубцевих змін і фімозу;
 • Генетична схильність до формування фімозу в результаті недостатності сполучної тканини в організмі, зокрема її еластичного компоненту.

Чотири ступені фімозу:

 1. Можливо відкриття головки лише в спокійному стані, при ерекції оголення голівки статевого члена утруднене, іноді болісно.
 2. Виведення головки в спокійному стані важко, при ерекції голівка не відкривається.
 3. Головка статевого члена або не відкривається взагалі, або відкривається тільки в спокійному стані, в повному обсязі.
 4. Головка статевого Члена СОТ не оголюється, сечовипускання стає вкрай скрутним – сеча виділяється по краплях або тонкою цівкою

Крім цього, виділяють відносний фімоз – звуження крайньої плоті, яке стає значущим і помітним тільки при ерекції статевого члена.

При фімозі 1-2 ступеня проявляються больові відчуття, що виникають при ерекції, коли крайня плоть починає натягатися на голівці статевого члена. При 3-4 ступені фімозу болю під час ерекції, як правило, відсутні, що пов’язано з малими розмірами препуциального кільця і ​​неможливістю оголення головки.

Ускладнення при фімозі

 • застій жироподібного секрету залоз крайньої плоті;
 • максимальне звуження крайньої плоті і формування перешкоди для відтоку сечі.
 • приріст крайньої плоті до голівки статевого члена частіше виникає при фімозі 3-4 ст ..

 

Лікування фімозу

Немедикаментозне лікування фімозу

Основою немедикаментозної терапії є поступове розтягування крайньої плоті вручну. Поступове розтягування крайньої плоті з регулярним натягом її на головку статевого члена (але не надто активно!) До того моменту, коли стане боляче. Таке тренування проводять щодня по 5-10 хвилин. У міру розширення отвори перейти до обмеженою мастурбації.

Поступове розтягування крайньої плоті за допомогою введення в препуциальний мішок двох пальців і розведення їх з кожним разом на більшу відстань. Ефективність методів розтягування – 75%.

Щодня, краще при прийомі ванни, коли шкіра стає еластичнішою, відтягувати крайню плоть наскільки можливо, при цьому не завдаючи собі сильного болю, а також при будь-якому сечовипусканні чистими руками відкривати голівку дуже слабо, не завдаючи собі болю ні в якому разі. За 1,5-2 місяці навіть після сильного фімозу можливо буде відкрити головку.

Методика поступового щадного розтягування крайньої плоті дозволяє досягти відкривання головки у дітей з фізіологічним фімозом в терміни 1-2 міс. У дітей з гіпертрофічним фимозом – в терміни 2-4 міс.

Якщо крайня плоть не втрачає своєї еластичності і не уражається рубцеві зміни, може бути застосоване її розтягнення під місцевою анестезією. Хірург виконує пластику крайньої плоті з метою збільшення діаметра препуціального кільця без висічення крайньої плоті.

При фімозі 2 ступеня і вище ні в якому разі не слід намагатися різко оголити головку.

Медикаментозне лікування фімозу

Суть медикаментозної терапії полягає в регулярному і тривалому використанні кортикостероїдних мазей на голівку статевого члена і крайню плоть. Застосування даних препаратів в деякій мірі збільшують еластичність тканини крайньої плоті, в результаті чого вона розтягується, що може сприяти лікуванню захворювання. Крім того, використання глюкокортикоїдів знижує набряк і запалення, прискорює загоєння мікротріщин.

Хірургічне лікування фімозу

В даний час хірургічні методи лікування фімозу застосовуються рідко і тільки в тих випадках, коли ефект від інших методів відсутня.

Схвалена хірургічне лікування – три поздовжніх розрізу з поперечним зшиванням.

Отзывы пациентов

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00