Гломерулонефрит

Гломерулонефрит (ГН)захворювання нирок, що характеризується запаленням гломерул. Цей стан може бути представлено ізольованою гематурією і / або протеїнурією; або як нефротичний синдром, нефритичний синдром, гостра ниркова недостатність, або хронічна ниркова недостатність.

Первинний  гломерулонефрит (ГН) –розвивається  безпосередньо через порушення морфології нирок.

Вторинний гломерулонефрит (ГН)-  пов’язаний з певними інфекціями (бактеріальні, вірусні або паразитні мікроорганізми таких як стрептокок групи А), наркотиками, системними захворюваннями (ВКВ, васкуліти) або раковими утвореннями.

Гломерулонефрит (ГН) можна розділити на гострий, хронічний і швидкопрогресуючий

Хронічний дифузний гломерулонефрит – це хронічний запальний процес в клубочках нирок, що призводить до поступового відмирання запалених клубочків з заміщенням їх сполучною тканиною. При цьому страждають також і канальці, в яких розвивається запальний процес і некроз з утворенням рубцевої тканини, потім відбувається заміщення ниркової тканини сполучною. У 10-20% хворих причиною захворювання є гострий гломерулонефрит. Але у 80-90% спостерігається повільне, поступове, латентне початок з випадковим виявленням змін в аналізі сечі.

Симптоми гломерулонефрит (ГН)

Існує 4 варіанти хронічного дифузного гломерулонефриту.

  1. Гіпертонічний (20% випадків) виражена гіпертензія – діастолічний тиск вище, ніж 95 мм рт. ст.
  2. Нефротичний (20%) – велика втрата білка з сечею до 10-20грамм на добу в крові гіпоальбумінемія, виражені набряки кінцівок, гідроторакс, асцит, анасарка.
  3. Сукупна форма. Найбільш типова комбінація двох попередніх, неухильне, прогресуючий перебіг. У всіх трьох формах хвороби обов’язково є зміни в аналізі сечі. (Гематурія і протеїнурія).
  4. Латентна або сечова форма. Найчастіша форма. Виявляється лише в зміні аналізу сечі – мікрогематурія, помірна протеінонурія – сліди білка.

Перебіг тривалий – понад 15 років. При цьому варіанті набряків немає, підвищення артеріального тиску незначна. В середньому 10-25 років зберігається функція нирок, але завжди неухильно прогресує і призводить до хронічної ниркової недостатності. Тече циклічно з періодами загострень, ремісій. В періоді ремісії хворі не пред’являють ніяких скарг, і тільки артеріальна гіпертензія, зміни в аналізі сечі дозволяє говорити про хвороби. Зміни в аналізі сечі залишаються завжди тільки в період ремісії вони менше. Загострення викликаються переохлаждениями, інфекцією, вживанням алкогольних напоїв. Під час загострень клініка така ж, як при гострому гломерулонефриті. У хворого з хронічним гломерулонефритом шкіра суха.

Діагностика гломерулонефриту

  • аналізи крові;
  • сечі;
  • УЗД нирок;
  • найточнішим методом діагностики гломерулонефриту є біопсія.

Отзывы пациентов

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00