Парафімоз

Парафімоз (від грец. – «намордник») -ущемління головки статевого члена кільцем звуженої крайньої плоті, що змістилася за головку. Парафімоз є ускладненням фімозу (вродженого або набутого). При відсутності лікування парафимоза в голівці статевого члена розвиваються застійні явища, що призводять до її некрозу.

Клініка і діагностика парафимоза

Розвитку парафимоза найчастіше передує наявний фімоз. Звуження крайньої плоті може зміститися за головку при статевих зносинах або мастурбації. Розвиток парафимоза можливо також в результаті будь-яких лікарських маніпуляцій на статевому члені, що вимагають «відкриття» головки на довгий час (наприклад, катетеризація сечового міхура або цистоскопія); при цьому можливий розвиток набряку крайньої плоті з подальшим її звуженням. У ранньому віці парафимоз може розвиватися в зв’язку з фізіологічно невеликими розмірами крайньої плоті.

При парафімозі порушується венозний відтік від головки, вона збільшується в розмірах і синіє, в статевому члені розвивається сильний біль. Діагноз не становить труднощів за даними зовнішнього огляду.

Лікування парафимоза

На ранніх стадіях розвитку парафимоза проводять консервативне лікування, що полягає у «вправлении» головки;

можливо також видалення набряклої  рідини за допомогою пункції або застосування т. н. «Осмотичного способу», коли набряк головки і крайньої плоті зменшується за допомогою аплікацій розчинів нейтральних речовин.

При неможливості консервативного лікування показана термінова операція, невиконання якої загрожує важкими ускладненнями (некроз головки, гангрена).

Хірургічні операції

  • Циркумцизія – процедура видалення крайньої плоті, як у чоловіків (обрізання), так і у жінок (кліторальна циркумцизия).
  • Френулотомія – хірургічне розсічення вуздечки крайньої плоті.

Отзывы пациентов

Записаться на консультацию и лечение можно по телефонам

+38(044) 575-32-20

+38(097) 483-40-95

Клиника работает с 8-00 до 20-00 без выходных и перерывов.
Консультации проводят Пн.-Пт. с 9-30 до 16-00